Strona 1 z 2

Jako nieodłączny element naszej służby uznajemy modlitwy i cierpienia naszych starszych i chorych współsióstr.

Wychowujemy nie tylko w szkole i naszych instytucjach wychowawczych. Starając się wychodzić na przeciw potrzebom dzieci i młodziey, organizujemy dla nich różne propozycje formacji. Organizujmy rekolekcje i dni skupienia, warsztaty oraz wycieczki.

Prowadzimy bursy dla studentek, domy pomocy społecznej dla niepełnosprawnych chłopców, przedszkola, świetlice, wielofunkcyjną placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Stałą, noworozwijającą się formą służby dzieciom i młodzieży jest wolontariat.

Jesteśmy wychowawczyniami we wszystkim, czym jesteśmy i co robimy. Służba wychowawcza Sióstr de Notre Dame nie ogranicza się wyłącznie do bezpośredniego kształcenia w państwowych bądź prowadzonych przez Zgromadzenie instytucjach wychowawczych, ale jest zawsze „pracą nad doskonaleniem człowieka”, wszędzie tam, gdzie go stawia na naszej drodze Opatrzność Boża.

Strona 1 z 2

KONTAKT

Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame

DOM PROWINCJALNY I FORMACYJNY:

ul. Mały Rynek 5, 45-020 Opole
tel./fax. 77/ 402 50 85; 77 423 10 10

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 DOM GENERALNY:

Via della Stazione Aurelia 95, 
00165 Roma, Italia
 tel: +3906665201     
http://www.gerhardinger.org/

SŁOWA ZAŁOŻYCIELKI NA DZIŚ:

kw29a

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…