Tęsknota zaprowadziła mnie do klasztoru…

Odkąd sięgnę pamięcią Bóg był wyjątkową Osobą w moim życiu, Kimś, Kogo można opisać dwoma słowami: Obecność i Tajemnica. Tęsknota, by poznawać Go coraz lepiej i odpowiadać Mu coraz hojniej na Jego bezgraniczną miłość, w jakiś sposób kształtowały moje życie na długo zanim zostałam siostrą.

„U Pana liczy się nie to, co robimy, ale jak to robimy. Przez dobrą intencję i czysty zamiar wszystko staje się nabożeństwem”.

„Krzyż czasem bardzo ciąży, biegnijcie wtedy do Jezusa, Ukrzyżowanego, w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Módlcie się, powiedzcie Mu o waszej biedzie i prośbach. Nigdy nie odejdziecie bez oświecenia, bez pociechy i bez pomocy”.

Dzień 5 nowenny: Otwarte przed Bogiem.

Panie Jezu Chryste, kto Ciebie znajdzie, posiada całe bogactwo. Napełnij nas, tak jak Marię Teresę od Jezusa, duchem ubóstwa, który nas uwolni od samolubnych pragnień, który nas uzdolni, by nasze materialne oraz duchowe i religijne dobra dzielić z innymi ze względu na Ciebie.

„Prawdziwa, szczera miłość bliźniego jest równocześnie nieomylną miarą naszej miłości do Boga”. 4 dzień nowenny: Zjednoczone w Chrystusie

„Nie zapominajmy o pilności Marty, wewnętrznej pobożności Marii i odpoczywajmy we właściwym czasie u stóp Jezusa! Przy Jego Sercu musimy nabrać życia miłości, odszukać moc i siłę do działania i wybłagać błogosławieństwo”.

Nie potrafię opisać mojego wewnętrznego pokoju. Teraz jestem w Jezusie. Niech czyni ze mną, co zechce, Jemu mogę zaufać, na Nim chcę budować”. Zachęcamy do obejrzenia 2 dnia nowenny:

9 maja nasze Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre czci swoją Założycielkę bł. Marię Teresę od Jezusa Gerhardinger. Z tej okazji zapraszamy do modlitewnego przygotowania się razem z nami poprzez specjalną nowennę opartą na Słowie Bożym i myślach M. Teresy.

KONTAKT

Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame

DOM PROWINCJALNY I FORMACYJNY:

ul. Mały Rynek 5, 45-020 Opole
tel./fax. 77/ 402 50 85; 77 423 10 10

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 DOM GENERALNY:

Via della Stazione Aurelia 95, 
00165 Roma, Italia
 tel: +3906665201     
http://www.gerhardinger.org/

SŁOWA ZAŁOŻYCIELKI NA DZIŚ:

kw29a

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…